1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
Ola Olka

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 11665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-04, 08:48   Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
katka1 bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
Ola Olka

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 11665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-12-01, 08:01   Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
katka1 napisał/a:
tak nieciekawie powiedział " że nie wiadomo ile to będzie trwało i może byc długo, a nie jak lekarze powiedzieli, że parę dni może 2 tygodnie".
Tak twój szef jak i my nie możemy nic napewno powiedzieć. Wiadomo że mama zbliża się do końca ale nikt nie jest prorokiem i niewiadomo jak długo organizm mamy będzie walczył.
katka1 napisał/a:
a widzę straszne pogorszenie po tym tygodniu jak mama jest w hospicjum. Przede wszystkim ruchowe, mowa i psychiczne (jest bardzo smutna)
Bardzo mi przykro to trudne chwile dla ciebie. Trzymaj się przesyłam uściski.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
Ola Olka

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 11665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-23, 15:56   Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
katka1 napisał/a:
Powiedziała, że mama już nie wyjdzie z hospicjum, że musze być z nią jak najczęściej, bo nie wiadomo jak dlugo bedzię w takim"dobrym"
Bardzo mi przykro ale w tym stanie jaki opisała lekarka faktycznie tak zapewne będzie. Staraj się być z mamą jak najwiącej - ten czas, dopóki mama czuje się w miarę dobrze jest teraz bardzo cenny.
katka1 napisał/a:
Nic mamie nie mówimy, niech bedzie szczesliwsza...
Dobrze robicie. Może mama w głębi duszy wie jak jest ale nie chce tego do siebie przyjąć, trudno - jeżeli tak czuje się psychicznie lepiej to nie można jej tego zabierać.
katka1 napisał/a:
Powiedziała, że nie reanimuja już pacjentów.
Hospicjum realizuje tylko leczenie paliatywne i w tym wypadku tak jest że nie reanimuje się pacjentów. Pomaga się im po prostu godnie i możliwie bez bólu przejść na "drugą" strone.
katka1 napisał/a:
Czasami to wszystko do mnie nie dochodzi, wydaje mi się jakby było obok mnie...
Bardzo ci współczuję to ciężki czas. Trzymaj się - przesyłam uściski....
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
Ola Olka

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 11665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-17, 12:23   Temat: Nieoperacyjny rak esicy IV stopnia z przerzutami do wątroby
katka1 witaj na forum.
Nie załączyłaś żadnych badań ale już z opisu widać że stan mamy jest poważny.
katka1 napisał/a:
złośliwy rak esicy, IV stopnia, z przerzutami do wątroby, nieoperacyjny
Najwyższy stan zaawansowania z przerzutami odległymi - tu rokowania są złe. Przykro mi.
katka1 napisał/a:
Załatwiłam hospicjum domowe
To bardzo dobra decyzja, mama i ty potrzebujecie wsparcia.
katka1 napisał/a:
Porównujac z poprzednim zobaczyłam, że wątroba jest powiększona do 22cm ( miesiąc wcześniej 15 cm)i liczne zmiany ogniskowe.
Prawdopodobnie choroba się rozwija, wątroba zajęta przerzutami może powoli odmawiać posłuszeństwa.
katka1 napisał/a:
Prosze o pomoc w interpretacji stanu zdrowia mamy.
Mama ma zaawansowaną chorobę nowotworową bez możliwości leczenia radykalnego. Teraz trzeba myśleć tylko o leczeniu objawowym i łagodzić jak się da skutki tej choroby. Masz wsparcie hospicjum - to bardzo dobrze. Trzymaj się bo niestety ciężki czas przed tobą. Uściski.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group